Nový program COVID – Ubytování

Vláda schválila návrh Ministerstva pro místní rozvoj (MMR) na novou podporu provozovatelům ubytovacích zařízení. Stát přispěje podnikatelům na každý pokoj podle úrovně ubytování částkou v rozmezí 100 Kč až 330 Kč, a to po dobu, kdy musela být zařízení uzavřena z důvodu vládních nařízení. Spuštění výzvy se očekává v průběhu srpna.

Podpora COVID – Ubytování bude vyplácena žadatelům podle úrovně jednotlivých zařízení, přičemž maximální výše podpory činí 330 Kč za pokoj a noc a dosáhnou na ni nejluxusnější typy ubytovacích zařízení, kam spadají hotely, motely a botely s 5 nebo 4 hvězdami. Na 100 Kč pak budou mít nárok provozovatelé kempů. Podpora není určena pro krátkodobé pronájmy typu Airbnb. 

MMR počítá s vyhlášením podpory a zpřístupněním možnosti podávat přihlášky v průběhu srpna. Nejdříve však bude nutné získat notifikaci od Evropské komise, která je nyní v procesu. Stejně jako u programu COVID – Nájemné se budou žádosti podávat prostřednictvím online formuláře. Administrace podpory bude v kompetenci Státního fondu podpory investic.

Podpora bude v praxi zohledňovat i sezónnost zařízení. Pokud bylo například v předchozích dvou letech ubytovací zařízení uzavřeno, na podporu nedosáhne. Případně může být podpora poměrně zkrácena. Více podrobností bude zveřejněno po spuštění výzvy. 

 

Sdílet článek