V programech OP PIK se prodlouží termíny příjmu žádostí i navýší alokace

V Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) se v některých programech rozhodlo o prodloužení termínů příjmu žádostí. V programu Inovace byla mimoto navýšena alokace výzvy.

O aktuálně otevřených výzvách v OP PIK jsme vás informovali v tomto článku. Počet podaných žádostí byl v první polovině ledna následující:  

  • Aplikace – podáno 527 žádostí, plánovaná alokace byla prozatím vyčerpána; 
  • Inovace – podáno 58 žádostí, vyčerpáno 78 % z plánované alokace; 
  • Úspory energie – podáno 182 žádostí, vyčerpáno 70 % z plánované alokace. 

V programu Aplikace se v VIII. výzvě opět prodloužil termín příjmu žádostí o podporu, a to do 1. února 2021. Aktuálně se jedná o zvýšení alokace výzvy. 

V VIII. výzvě programu Inovace se rozhodlo o prodloužení termínu pro příjem žádostí do 30. dubna 2021 a také o zvýšení alokace výzvy o 1,5 mld. Kč, tedy celkově na 3 mld. Kč. Díky tomu budou mít šanci uspět i podniky, které ještě nemají připravený projekt.  

I v VI. výzvě programu Úspory energie se rozhoduje o tom, zda se příjem žádostí o podporu prodlouží. Aktuální termín je 30. dubna 2021.  

Neváhejte se na nás obrátit pro bezplatnou konzultaci. Rádi vám poskytneme bližší informace, případně prověříme, zda další podmínky programu vyhovují plánovaným aktivitám vaší společnosti.  

Sdílet článek