Režim B programu Antivirus byl opět pozastaven

Dlouho očekávaný režim B programu Antivirus, který vláda znovu aktivovala od listopadu 2021, je od 1. ledna 2022 opět pozastaven.

Režim B programu Antivirus, který měl ulevit těm firmám zasaženým pandemií COVID-19, které mají významný počet zaměstnanců na ošetřovném nebo v karanténě, mají omezené vstupy nezbytné ke své činnosti, nebo po jejichž službách či produktech je z důvodu pandemie omezená poptávka, byl po dvou měsících fungování opět deaktivován. Pozastavení souvisí podle MPSV se záměrem vlády analyzovat nastavení programu a posoudit jeho efektivitu. Příspěvek za listopad a prosinec 2021 zaměstnavatelům dále náleží, pokud splní všechny podmínky programu.

Režim A programu Antivirus dopadající na případy, kdy je zaměstnancům nařízena karanténa nebo izolace z důvodu onemocnění COVID-19, zůstává v platnosti do konce února 2022. 

V rámci období platnosti programu Antivirus do 30. červena 2022 může vláda v závislosti na situaci znovu obnovit období uznatelnosti výdajů režimu B, prodloužit ho nebo schválit nové.

Sdílet článek